Help Jeanne terug naar huis.
Dit is Jeanne, mijn border collie, bijna twee jaar oud. Wie mij kent, weet dat Jeanne niet zomaar “een hond” is.
Toen Jeanne plots niet meer uit haar mand kwam, niet wou eten, 41°C koorts had en ze enkele keren flauw gevallen was, zijn we op 16/08 met spoed naar de dierenkliniek van de UGent in Merelbeke gereden.
Eerst werd gedacht aan een virus. Daarna aan een bacteriële infectie en werd gestart met antibiotica. Maar haar toestand bleef zorgwekkend. Op 21/08, lijkt ze te stabiliseren.
Via het tabblad ‘updates’, kan je Jeanne mee opvolgen.
De oorzaak is nog steeds niet volledig duidelijk.
Jeanne is uitzonderlijk sociaal en mensgericht. We waren daarom net gestart met de nodige voorbereidingen om haar in de toekomst een maatschappelijke rol te geven, zodat wij samen ook voor andere mensen iets zouden kunnen betekenen. Dat traject ligt nu uiteraard stil. Nu moet eerst haar gezondheid opnieuw stabiel worden.
Op dit moment zitten we aan +/- 4500 euro allerhande kosten. Er zijn nog verdere onderzoeken en behandelingen nodig. De operatie lijkt voorlopig niet meer nodig waardoor we de kosten kunnen drukken. De huidige medicatie lijkt zijn werk te doen. Het zal nadien afbouwen worden en zo verder zoeken zijn naar de oorzaak.
Ze zet stappen in de goede richting waardoor we positief zijn.
In de kliniek charmeert ze iedereen die haar voorbij komt. We zijn ontzettend tevreden van de inspanningen en communicatie van het team in Merelbeke. Samen hebben we gevochten voor haar leven.
Dankjewel aan iedereen die Jeanne een beetje mee naar huis helpt. Het is voor mij niet gemakkelijk om hulp te vragen. Maar elke bijdrage helpt ons verder vooruit.
Bedankt voor alle reacties tot nu toe, voor al jullie input.
Jeanne en ik zijn jullie ontzettend dankbaar.
Via het tabblad ‘updates’, kan je Jeanne mee opvolgen.
Bérengère,
compagnon van Jeanne
Updates
-
10 hours, 42 minutes ago
dinsdag 25/08
We volgen op met de Kardia app & de nodige medicatie.
Er wordt vooral veel geslapen.
Bedankt voor de lieve attenties & bezoekjes. -
1 day, 18 hours ago
maandag 24/08
Jeanne is stabiel met de medicatie die ze nu krijgt.
Ze mag thuis verder opgevolgd worden met de Kardia app. Deze namiddag mochten we haar mee naar huis nemen. :)
Er wordt nog verder gekeken naar de kweek van het bloed om de oorzaak & de verdere behandeling te kunnen optimaliseren.
Men denkt aan Lepto of Bartonella omdat de antibiotica hier breed werd op ingezet.
Volgende week donderdag 3/09 gaan we op controle. -
2 days, 13 hours ago
zondag 23/08
De medicatie lijkt zijn werk te doen :)
Genormaliseerde hartslag en de koorts blijft weg.
Ze schakelen over naar volledige orale medicatie.
De infectiewaarden zijn genormaliseerd.
Maandag evalueren ze haar en kijken ze wat de volgende stappen zijn. -
3 days, 11 hours ago
Een dank je wel aan het team in Merelbeke!
We hopen op een stabiel weekend met verdere stapjes in de goede richting.
-
3 days, 18 hours ago
Hartelijk dank voor alle bijdragen & reacties!
Dit geeft ons extra kracht.
We zoeken vooral naar extra info om haar ziektebeeld te kunnen verduidelijken. Mocht je iets herkennen, aarzel dan niet om mij te contacteren.
Elk detail wordt doorgestuurd naar Merelbeke. Wij zijn heel tevreden in de dierenkliniek te Merelbeke, ze blijven mee zoeken! -
4 days, 5 hours ago
zaterdag 22/08
Haar minimum hartslag zat de voorbije dagen op 20.
De laatste 24u is haar minimum 39
Haar gemiddelde hartslag is hoger dan de voorbije dagen. En de koorts lijkt gezakt, dus dat zijn stappen in de goede richting!
Wat er exact gaande is blijft nog steeds een raadsel.
We zijn voorzichtig positief. -
4 days, 5 hours ago
vrijdag 21/08
Haar hartslag is de laatste 12u iets hoger ten opzichte van de voorbije dagen, maar nog niet voldoende hoog.
Geen syncopes meer, wel nog kleine pauzes tussen de hartslagen door. Koorts is onder controle door medicatie.
Werkt de nieuwe medicatie?
Reageert ze nu wel op de aangepaste antibiotica?
Of is ze zelf aan het vechten?
We weten nog steeds niet waar het probleem start.
-
4 days, 6 hours ago
donderdag 20/08
Ze is iets stabieler, maar haar hart heeft extra ondersteuning nodig om te kunnen blijven vechten tegen die infecties. Te lage frequentie, teveel lange tussenpauzes. Ze zijn bang haar te verliezen. We krijgen te horen dat ze medicatie willen testen die niet in ons land verkrijgbaar is.
→ We rijden er zelf naar Duitsland om.
'S avonds kreeg ze de eerste dosis.
Afbouw van de koortswerende medicatie is niet mogelijk. -
4 days, 6 hours ago
woensdag 19/08
bijsturen van de antibiotica
verder onderzoek…
dinsdag 18/08
geen syncopes meer gedaan,
infecties te zien op de hartspier milt en lever,
ze eet een klein beetje,
koorts onder controle
onregelmatige hartslag met teveel te lange tussenpauzes
→ verder onderzoek; oorzaak of gevolg?
maandag 17/08 - ons Jeanne op intensieve: vanaf de eerste minuut voelen ze ons, als team,
er zijn daar zoveel dekentjes en dan kiezen ze dat ene eruit met de hartjes…
onregelmatige hartslag met teveel te lange tussenpauzes
hoge koorts
syncopes gedaan
→ ze kunnen al veel uitsluiten,
maar vinden niet welke infectie?
-
4 days, 6 hours ago
zondag 16/08
overdag zakt de koorts weg, 38.5
's avonds laat doet ze syncopes
→ via spoed binnen in dierenkliniek Ugent Merelbeke
allerhande onderzoeken starten
Collectors
Fundraiser organised by:
Bérengère Minnaert
Donations
-
Inge D.C. €20.0012 hours, 1 minute ago
-
Stefanie Volkaert €50.00
Je bent een vechtertje Jeanne ! Doe zo verder xx Groetjes Stefanie en Kris En stevig… Je bent een vechtertje Jeanne ! Doe zo verder xx Groetjes Stefanie en Kris En stevige poot van René en Matteo 🐾
1 day, 9 hours ago -
Brigitte Dieraert €50.00
Dat vanaf nu alles verder goed mag gaan met Jeanne.
1 day, 9 hours ago -
katrien schelkens €20.00
We duimen mee voor spoedig, volledig herstel. Goeie moed!
1 day, 10 hours ago -
stijn de pauw €25.00
Veel beterschap Jeanne
1 day, 21 hours ago