Help het asiel Blauwe Kruis Wommelgem redden ! Onze Blue komt van daar 💔

Help het asiel Blauwe Kruis Wommelgem redden ! Onze Blue komt van daar 💔
€215 of €100,000 4 donations
0%

Het dierenasiel van Het Blauwe Kruis in Wommelgem vreest te moeten sluiten! Ik wil graag mn steentje bijdragen vr hen ❤️‍🩹

Wij hebben onze Blue hier destijds geadopteerd, een fantastisch asiel dat absoluut niet mag verdwijnen! Ik wil dan ook graag mn steentje bijdragen met deze actie. Doneren is heel eenvoudig en alle opbrengst wordt integraal op hun rekeningnummer gestort. Alle hulp is welkom! 🐾🐾🐾

 

Het Blauwe Kruis van België zit in slechte papieren en heeft twee van de drie asielen te koop staan. Het derde asiel in Wommelgem, dat het minste verlies draait, zou eventueel kunnen openblijven, maar dan is er op korte termijn veel geld nodig om de personeels- en werkingskosten te dekken tot de twee overige asielen verkocht zijn. Concreet zoeken de asielmedewerkers in Wommelgem 500.000 euro om die periode te overbruggen.

Intussen is er een reactie vanuit de hoofdzetel in Brussel gekomen. “Het klopt dat Het Blauwe Kruis van België een bijzonder moeilijke periode doormaakt”, zegt Hélène Baltus, verantwoordelijke voor evenementen en communicatie. “De oorzaken zijn meervoudig. Enerzijds zijn de exploitatiekosten sterk gestegen, waaronder de kosten voor water, gas, elektriciteit, werkgeverslasten enzovoort. Anderzijds zijn de totale schenkingsbedragen aanzienlijk gedaald. Dat is niet zozeer te wijten aan een daling van het aantal schenkingen, maar wel aan het feit dat de beschikbare bedragen over steeds meer vzw’s worden verdeeld. Deze ontwikkelingen hebben onze financiële reserves de afgelopen drie jaar uitgeput.”

Om opnieuw een financieel evenwicht te bereiken, heeft Het Blauwe Kruis beslist om afstand te doen van de asielen in Floriffoux en Vorst, met de bedoeling de site in Wommelgem en de reeds lopende educatieve activiteiten te behouden. Op korte termijn kampen we met een tekort aan liquide middelen. Het grootste probleem is het verkrijgen van een krediet waarmee we de periode tot de verkoop van de bovengenoemde sites kunnen overbruggen”, zegt Baltus. “Als vzw zijn wij immers geen onderneming die winst genereert. Tot op heden hebben we geen bank gevonden die bereid is ons een lening toe te kennen. Dit ondanks het feit dat we geen schulden of lopende kredieten hebben. Bovendien heeft onze hoofdbank, die de kredietaanvraag heeft geweigerd, de site in Namen laten schatten op 3,4 miljoen euro en de site in Brussel op meer dan 1 miljoen euro.”

Het Blauwe Kruis van België blijft zoeken naar mogelijke oplossingen. “Indien we geen krediet zouden verkrijgen, moeten we preventieve maatregelen treffen om ervoor te zorgen dat de dieren elders kunnen worden opgevangen indien wij zelf niet langer in staat zouden zijn om die opvang te verzekeren. Het welzijn van de dieren blijft immers de absolute prioriteit van onze vzw.”


Other fundraisers in: Animals Emergency Charity
Report abuse
€215 of €100,000