WC en speelplein voor schooltje in het dorp Imsker el Bour (Atlas)

WC en speelplein voor schooltje in het dorp Imsker el Bour (Atlas)
Marijke Decraene

In dit berberdorp is een schooltje voor kinderen tot +- 10 jaar. De school beschikt niet over een toilet of speelplein

 

Doneer Wees de eerste om deze actie te steunen!

Zes honderd dorpelingen vormen 9 grote families en leefden op het ogenblik van de aardbeving van 8 september 2023 nabij Marrakech in 130 woningen waarvan de helft verwoest werd. De meeste mensen moesten dus schuilen bij hun familie waardoor de huizen tot op vandaag overbevolkt zijn. Langzamerhand worden de vernielde huizen opnieuw opgebouwd door de dorpelingen zelf.

De bevolking van Imsker el Bour bestaat voor 80% uit kinderen, die in de grootste armoede leven. Er is een schooltje opgericht voor kinderen tot +- 10 jaar. Dagelijks krijgen de kinderen er enkele uren per dag onderwijs in groepjes van 25 leerlingen. Er is slechts 1 onderwijzer aanwezig is en er er kunnen niet meer leerlingen in het enige klaslokaal tegelijkertijd aanwezig zijn.

Er is echter geen toilet in het schooltje, wat zeker een probleem vormt voor de jongste kinderen en er is ook geen speelplein om de kinderen wat afleiding te bezorgen.

Updates

Laden...

Collectanten

Laden...
op 5/03/2025 gestart
8x bekeken

Actie georganiseerd door:

Marijke Decraene

Marijke Decraene

 

Doneer Wees de eerste om deze actie te steunen!

Donaties

 
Toon alle donaties
op 5/03/2025 gestart
8x bekeken