Goggins challenge
- Elke 4 uur 6,4km lopen - dit 12 x in 48u, om in totaal 77km te lopen
Doel
Wij gaan de Goggins challenge lopen ten voordele van de rolstoelbasket club uit Heule.
De reden van deze actie is het inzamelen van een mooi bedrag om te schenken aan de rolstoelbasket club uit Heule.
Met deze inzamelactie willen wij de club een duwtje in de rug geven zodat zij hun leden kunnen voorzien van deftig en veilig materiaal, zodat deze mensen op zaterdagnamiddag kunnen genieten van een leuke tijd samen door middel van rolstoelbasket.
Waarom
De club is volledig afhankelijk van eigen initiatieven of schenkingen om op deze manier herstellingen te kunnen uitvoeren aan hun rolstoelen of in het beste geval te kunnen investeren in nieuwe sportrolstoelen.
Dat hier grote bedragen bij komen kijken is logisch en daarom willen wij deze mensen steunen en een duwtje in de rug geven.
Kleine historiek van de club
De start van V.S.O.G. Groeninge werd gegeven op 1 Januari 1972. Toen waren er al 29 ingeschreven leden, in de loop van datzelfde jaar kwamen er nog eens zeven bij.
Aanvankelijk was de vereniging enkel bedoeld voor mensen met een handicap. Door integratie is de groepering snel geëvolueerd naar een zeer gevarieerde groep leden: zowel mannen als vrouwen, personen met of zonder handicap, van tieners tot 50 plussers, die samen aan sportieve vrijetijdsbesteding wensen te doen.
Het eerste sportterrein dat de club mocht gebruiken, was de speelplaats van de Stedelijke Tuinbouwschool. Die speelplaats was in open lucht; bij regenweer moesten we verder oefenen in het overdekte gedeelte. Aanvankelijk waren we veel bezig met balvaardigheid, behendigheid in de rolstoel, tienkamp enz... maar dit evolueerde geleidelijk tot rolstoelbasketbal.
Eind ’72 kregen we van het stadsbestuur de toelating om gebruik te maken van de turnzaal van het Groeningeheem.
We hadden nog geen aangepast materiaal, iedereen speelde in zijn eigen rolstoel. Door het organiseren van verschillende acties en dankzij een toelage van de provincie en het stadsbestuur, konden we een aantal sportrolstoelen aankopen.
Later werden ons andere locaties toegewezen, maar telkens moesten we weer onze plaats afstaan, veelal aan sportclubs voor personen zonder handicap.
Na een aantal omzwervingen konden we terecht in de Mimosasporthal. In het Mimosazwembad werd begin jaren zeventig gestart met watergewenning en het zoeken naar een aangepaste manier van zwemmen. Deze activiteit werd echter afgebouwd en nu richten we ons enkel nog op rolstoelbasketbal.
In de jaren van het bestaan van VSOG zijn ook een aantal trainers de revue gepasseerd: Bernard Iserbyt, Bart Penez, Hilde Cassier, Luc Lapiere en Herman Coussens hebben ons menig uur doen zweten.
Af en toe speelden we op sportmanifestaties of wijkfeesten demonstratiewedstrijden.
Tot op vandaag isVSOG Groeninge is een recreatieve rolstoelbasketclub voor sporters met een fysieke tot licht mentale beperking.
Bij ons in club komen sport en plezier op de eerste plaats. We trainen elke zaterdagnamiddag in de Sporthal Lagae in Heule van 14u30 tot 16u30. De club heeft eigen sportrolstoelen ter beschikking om de drempel tot sporten zo laag mogelijk te houden. Een lidmaatschap bij onze club kan vanaf de leeftijd van 7 jaar.
Naast de wekelijkse training organiseert de club doorheen het jaar een aantal activiteiten die het sociaal gebeuren bevorderd zoals een bowling-avond, daguitstap bbq... We zijn de oudste
G-Sportclub van Kortrijk.
Donate for Goggins challenge
Every amount helps. Thank you!
Collect for Goggins challenge
You get your own page with your own target. Everything you raise goes to this fundraiser.
9 donations
€275 raised
Share this fundraiser
Every share brings in new donations.
Share via WhatsApp
We have prepared a message for you. Feel free to change it: personal messages are read and passed on more often.
Share by e-mail
We have prepared a mail for you. Change what you like, then open it in your mail program or copy the text.
Share on Facebook
Facebook does not fill in your message for you. We copy the text below, so you can paste it into your post.
Post on Instagram
Scan the code with your phone and follow the steps there.
- 1Choose Instagram, then Post.
- 2Paste the caption. It is already on your clipboard.
- 3Put the link in your bio: links in a post cannot be clicked.
Put the image on your phone, create a new post and choose it. Paste the caption; links in a post cannot be clicked, so put the link in your bio as well.
Instagram Story
Scan the code with your phone and follow the steps there.
- 1Choose Instagram, then Story.
- 2Tap the sticker icon, choose Link and paste. The link is already on your clipboard.
- 3Place the sticker on the marked spot and share.
Put the image on your phone, create a Story and choose it. Add the link sticker on the marked spot and paste the link; it is on your clipboard.
Share on TikTok
Scan the code with your phone and follow the steps there.
- 1Choose TikTok and post the image as a photo.
- 2Links in TikTok are not clickable: the address is on the image.
Put the image on your phone, open TikTok, tap + and choose it as a photo. Links in TikTok are not clickable: the address is on the image.
Website widget
Place this fundraiser on your own website or blog.
Copy and paste the following code anywhere to a website or blog
Read more about the Steunactie donation button
Send a message to the organiser
Andres receives your message by e-mail and can answer you directly.
Report abuse
Do you suspect this fundraiser is fraudulent or misleading? We investigate every report.
Connect fundraiser to category
QR Code
For posters, flyers and collection boxes. Scanning opens this fundraiser directly.
