Kunst in de Koestraat, Oirschot


Lege beeldnissen in de klassieke gevel van Koestraat 41 worden met een kunst-ontwerpwedstrijd 90 jaar na dato alsnog ingevuld
De voormalige 'Heilige Engelbewaarderschool' gebouwd door de congregatie van de Zusters Franciscanessen in 1933, was ook een tijd cultureel centrum van Oirschot, maar biedt nu onderdak aan senioren.
In de voorgevel van het (Rijks-) monumentale gebouw zijn twee beeldnissen (172x55 cm) opgenomen die nooit zijn benut. Vermoedelijk was er in 1933 (financiële wereld crisis) geen geld meer voor opsmuk.
Met een ontwerpwedstrijd worden genodigde kunstenaars uitgedaagd deze beeldnissen een kunstzinnige invulling te geven, met twee- of driedimensionele vormgeving, passend bij het gebouw en de huidige tijdgeest.
Een competente en onafhankelijke beoordelingscommissie zorgt voor een gemotiveerde en afgewogen voorselectie en de finale keuze.
Dan volgt de feitelijke realisatie van de verkozen kunstobjecten, in bijvoorbeeld brons, giethars of schildering en daar is uw steun hard voor nodig.
Waarom doneren?:
- De beeldnissen krijgen eindelijk 'inhoud' zoals destijds bedoeld door architect Jan Stuyt
- De gevel en het straatbeeld in de Koestraat krijgen een artistieke opwaardering
- Kunstenaars maken kans op een unieke en ongebruikelijke opdracht
- Beeldende kunst komt dichter onder de mensen
- Dit project past helemaal in het uitrollen van de 'Centrumvisie' voor centrum Oirschot
Dat kan alleen wanneer we uw ruimhartige bijdrage mogen ontvangen, waarvoor dank namens alle betrokkenen.
Planning:
- Uitnodiging kunstenaars november 2022.
- Eindoordeel commissie en verstrekking opdracht Q2 - 2023
- Oplevering/onthulling kunstwerken Q4 - 2023
Donaties > € 100 neem contact op met de initiatiefnemer
Updates
Collectanten
Actie georganiseerd door:
